Pomoc Drogowa Legionowo 737 737 366

Pomoc Drogowa Legionowo 737 737 366

Pomoc Drogowa Legionowo 737 737 366 jakie opony zimowe wybrać ???

Doradzamy Państwu które opony zimowe wybrać, jakimi parametrami się kierować i co ma znaczenie przy wyborze.

Wierzymy, że kierowców w tych czasach nie trzeba uświadamiać iż zmiana opon na zimowe to w zasadzie obowiązek. Niezależnie od Waszych umiejętności, modelu auta czy jego napędu zmiana opon na zimowe w okresie zimowym to podstawa bezpieczeństwa. Często zastanawiamy jakie opony wybrać, i na co zwrócić szczególną uwagę. I tutaj podpowiadamy że duże znaczenie ma bieżnik opon. Ważnym elementem jest ustalenie w jakich warunkach drogowych będą one wykorzystywane.

Opony Letnie a Zimowe

Na początku wyjaśnimy czym tak naprawdę różnią się opony letnie od zimowych. Przede wszystkim faktem jest, iż w niskich temperaturach opony letnie stają się twarde jak skała. Dlatego ich przyczepność jest słaba co grozi niebezpieczeństwem utraty kontroli nad pojazdem. Z naszego doświadczenia wiemy, że gdy temperatura spada poniżej 7 stopni C jest to czas na zmianę opon na zimowe. Opony zimowe różnią się przede wszystkim od opon letnich bieżnikiem.Jest on głębszy, ma szersze poprzeczne nacięcia, a jego charakterystyka pozawala niwelować skutki aquaplaningu, czyli utraty kontroli po wjechaniu w kałużę. Zima to nie tylko zalegający się śnieg, ale również częstsze opady deszczu i roztopy. Drogi są wtedy bardziej mokre niż w okresie letnim, dlatego stosowane zimą opony muszą lepiej radzić sobie nie tylko na śniegu, ale również na wodzie. Odpowiada za to właśnie bieżnik, który będzie szybciej odprowadzać wodę spod powierzchni kół. Bieżnik ma jeszcze inne znaczenie – poprawia przyczepność na śniegu oraz skraca drogę hamowania. Gdy temperatura spada poniżej 7°C, opony zimowe zapewniają krótszą drogę hamowania, niż opony letnie. W praktyce oznacza to możliwość zatrzymania auta o kilka lub nawet kilkanaście metrów bliżej, a tym samym uniknięcie kolizji, wypadku lub potrącenia pieszego.

Przedstawiamy dwie podstawowe zasady którymi należałoby się kierować przy doborze bieżnika. Otóż pierwszą jest, że na odśnieżone drogi miejskie wybierajmy łagodniejszy bieżnik asymetryczny. Natomiast na zaśnieżone drogi i teren wybieraj agresywny bieżnik kierunkowy. 

Pomoc Drogowa Legionowo Cennik

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button